Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

extrasensory perception 3


extrasensory_perception_3
Mikrokosmos Records, 2011


1. Ovnimoon - Galactic Mantra (Liquid Soul Remix)
2. Earsugar & Double Click - Beat It
3. Ma'Co - Phantasy
4. Ace Ventura - Dark Matter (Egorythmia Remix)
5. Nerso - Outer Space
6. E-Clip - Psy Tribe
7. Earsugar - Wide Awake
8. Aquafeel - Unity Consciousness
9. Midimal - Ages Of History (Human Element Remix)

Podobnie jak w przypadku poprzednich kompilacji z tej serii, za montaż składanki zabrali się ponownie Martin Knecht i Nicola Capobianco, czyli DJ Martin i Liquid Soul. Panowie mają nosa jeśli chodzi o dobór kawałków i ich całościowy flow na płycie, jednak muszę przyznać, że seria ta wraz z kolejnymi odsłonami straciła znacznie na mocy zawartych na nich materiału muzycznego, dowodem czego jest ten krążek. Owszem, mamy tu niczego sobie progressive psytrance, jednak daleko mu do kawałków z pierwszej części "Pozazmysłowego Postrzegania".

Mimo bycia na straconej z góry pozycji w konkurowaniu z numerem jeden tej serii, "Extrasensory Perception 3" to w pełni bezpieczny pakiet z dobrą muzyką, która broni się swoim wykonaniem w zalewie podobnych wydawnictw. Można po niego spokojnie sięgnąć zawsze ilekroć najdzie nas ochota na brzmienia z tej półki. Figurujący tu artyści nie posunęli się ani o jotę w zakresie eksperymentowania z tym gatunkiem, w obliczu czego w zasadzie wiadomo czego się można tu spodziewać. Na szczęście większość z nich ma smykałkę do wielokrotnego czarowania i wodzenia nas za nos tym samym, więc braki w postępowości można wybaczyć. Dużo tu fajnych numerów na rozruch klubowego parkietu, plenerowej polany czy zakłócenie spokoju domowych pieleszy. Mowa o remixie "Galactic Mantra", delikatnym "Phantasy" autorstwa Ma'Co, posępnej i dudniącej przeróbce utworu "Ace Ventura - Dark Matter" w wykonaniu Egorhythmi, sztampowych, ale poprawnie prujących "Outer Space" i "Psy Tribe" od serbskich progowych prominentów Nerso i E-Clip czy też słonecznym "Wide Awake". To pewniaki jeśli chodzi o wrzucanie ich w imprezowe sety, samochodowe odtwarzacze bądź katowanie na domowym nagłośnieniu.

Choć ciąży na nim silne piętno niemalże idealnej pierwszej części, "Extrasensory Perception 3" to dość fajny zestaw progów, który bez żalu można testować w każdych warunkach. Jestem bardzo ciekaw jak będzie prezentowała się czwarta część, o ile takowa oczywiście powstanie.

Templar