Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

iDrop 2


iDrop_2
H2O Records, 2008


1. GMS vs Space Cat vs Domestic - Ride To Anjuna
2. Quadra - Get The Habit
3. Save The Robot - Portion Distortion
4. Alien Project vs Earthling vs Quadra - Ibiza Invasion
5. Dynamic - Make Me (Space Cat vs Dynamic Remix)
6. Quadra - Alien Prophecy (Alien Project Remix)
7. Shanti vs Space Cat - Toki Doki
8. Alien vs The Cat vs Shanti - The Purist (Life Style Remix)
9. System Brothers - Tough Aint Enough
10. Orion - Clap Hat

H2O Records to jedna z najbardziej popularnych na bliskim wschodzie wytwórni płytowych wydających bodaj najprostszą z możliwych odmian full-onowej rozrywki. Zadebiutowali półtora roku temu składanką "iDrop", która doczekała się właśnie drugiej części.

Zgodnie z oczekiwaniami, kompilacja ta bardzo pasuje do profilu wydawniczego H2O Records. Utwory na niej zawarte są bowiem niczym nie powstrzymaną bombą imprezową - pełną kolorów, melodii i powykręcanych do granic możliwości efektów. Utwory muzyków pokroju GMS, Space Cat, Quadra, Save The Robot czy Alien Project na kierunkowane są przede wszystkim na zawładnięcie plenerowymi dancefloorami, zapełnionymi przeważnie przez mało wymagających bliskowschodnich słuchaczy. Nie ma czego im zarzucić od strony technicznej, jednak jednocześnie nie ma tam nic pozytywnego, co wyróżniałoby je w jakiś specjalny sposób. Ot, sporo efektów, wwiercających się świergotów, kiczowatych prostych melodii i czasami jakiś kower czy wokalna wstawka. Na szczęście zmienia się to nieco w drugiej połowie składanki. Mam na myśli tutaj bardzo dynamiczny "Toki Doki", który zwraca uwagę nieco wolniejszym tempem i niesamowitym groove całości. Trochę odpycha jego cukierkowość w środku kawałka, ale właśnie to powinno mu przysporzyć dobrych opinii pośród fanów twórczości Johna'00'Digweeda, Wizzy Noise, czy innych prościutkich full-onowych słodyczy. Zaskakuje też nieco bardziej progresywny zapęd zamykającego składankę Jeana Borelliego a.k.a. Orion. O dziwo muzyk ten pomimo wielu lat spędzonych na scenie ciągle potrafi zaskoczyć ciekawymi produkcjami w różnorakich odcieniach transowej psychodelii - zarówno w progresywie, full-onie, goa, jak też klasycznym psytrance. "Clap Hat" w tym przypadku nie jest niczym nadzwyczajnym, ale jego spokojniejszy charakter i bujający klimacik bardzo kojąco wpływa po przesłuchaniu dziewięciu poprzedników z tej płyty.

Początkowo składanka jest jednostajna i mało pomysłowa. Jednak w miarę jak do głosu zaczynają dochodzić "importowani" muzycy tacy jak Orion, System Brothers czy Shanti, nabiera ona kolorytu i podciąga się w końcowej ocenie. Utwory te słucha się, no powiem że nawet fajnie. Jednak pozostałe propozycje to jak większość produkcji z H2O Records - dla nie oczekujących niczego nadzwyczajnego fanów tego stylu.

Amnesia