Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

natural healing - prolog


natural_healing_-_prolog
Midijum Records, 2005


1. DJ Exanimo - Gravity
2. Mad Contrabender feat. DJ Gutemine - The Gods Must Be Lazy
3. Visua - Vishuddha
4. Neelix - Inquisition Symphony
5. Mad Contrabender vs Psytrain - Orient Express
6. Interactive - Return To The Source
7. Genetic Noise feat. DJ Bim - Go Up
8. Mungusid - Escape

DJ Bim to jeden z najstarszych (pod względem wieku (40 lat) jak i stażu) DJów i producentów grających psychedelic trance i progressive trance. W 1999 roku założył wytwórnię Medium / Midijum Records, która do tej pory wydał już ponad 40 pozycji. Bim jest odpowiedzialny za dobór nagrań na 95% kompilacji z Midijum. W roku 2005 podjął decyzję o wydaniu nowej serii. Nadano jej nazwę "Natural Healing", a jej motywem przewodnim stały się czakry.

Płytę otwiera utwór "Gravity" nagrany przez DJa Exanimo. Utwór utrzymany w tempie 138, jest bardzo dobrym rozpoczęciem przygody z "Prologiem". Skoczny beat i melodyjka przy niemal jednostajnym tle tworzą razem dobrą dawkę progresywnego grania. Mad Contrabender wspólnie z DJem Gutamine nagrali utwór "The Gods Must Be Lazy", który umieszczony został na pozycji drugiej. Utwór utrzymany jest w porannych klimatach, nie zawiera w sobie niczego nowego, czegoś co mogłoby sprawić, że byłoby o nim głośno, jednak nie zawiera w sobie także czegoś, czym mógłby zniechęcić do siebie. Ot taki dobry kawałek zapełniający płytę. Meksykanin Rodrigo Raggi Montiel a.k.a. Visua jest autorem "Vishuddha". Utwór jest utrzymany w klimacie poprzednika i idealnie nadaje się na poranne granie o wschodzi słońca. Na pozycji czwartej ulokowany został utwór "Inquisition Synphony" autorstwa Neelixa. Utwór utrzymany w klimatach, do jakich Neelix przyzwyczaił nas na swoich dwóch płytach. Charakterystyczny beat neelixowych nagrań jest natychmiast rozpoznawany. Do tego dochodzi melodia w środkowej części utworu i mamy kolejny dobry utwór na płycie. Na pozycji piątej ponownie Mad Contrabender, tym razem w koprodukcji z Psy Train. W "Orient Express" znajdziemy to, co dość często możemy otrzymać w autorskich nagraniach obu projektów. Mowa oczywiście o gitarze. Lekka i "płynąca" gitarowa melodia jest kulminacyjnym fragmentem utworu, który utrzymany jest w prędkości 144 BPM. Interactive z "Return To The Source" ulokowało się na następnej, szóstej pozycji. Kawałek utrzymany jest w klimacie full-onowym, nadaje się w sam raz do zabawy. Nie ma w nim "jazdujacych" fragmentów, tylko wiele powykręcanych dźwięków i melodyjek, przez co może się podobać. Genetic Noise wspólnie z autorem kompilacji DJem Bimem nagrali kawałek "Go Up". Utwór utrzymany jest jak większość nagrań na tej płycie w klimacie porannych full-onów, lekki beat i charakterystyczna "płynąca" melodyjka. Coś dla ciała i duszy. Płytę kończy nagranie "Escape", które utrzymane jest w klimacie chilloutowym. Producentem tego nagrania jest Mungusid.

Utwory zawarte na tej płycie nie wnoszą niczego nowego do świata psychedelic trance. Są to po prostu dobrze przemyślane nagrania, które idealnie nadają się na granie o poranku. Z kompilacjami bywa tak, że są na nich dwa, trzy utwory dobre, które "ciągną" pozostałe nagrania. W przypadku "Prologu" jest inaczej. Nie ma na nim utworów, które są lokomotywami, za to wszystkie nagrania utrzymują równy poziom. Przez co płytę można przesłuchać od początku do końca, bez obawy, że natrafimy na jakiś słaby utwór. DJ Bim już dość długo "urzęduje" na scenie i zapewne dobrze wiedział co robi rozpoczynając serię "Natural Healing". Prolog mu się udał, dobry dobór utworów oraz dobre ulokowanie ich na krążku sprawia, że na kolejną kompilację z tej serii będę czekał z wielką ciekawością.

Styropian