Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

new order 3


new_order_3
HOM-Mega Productions, 2012


1. Astrix - Vicious Cycles
2. Vertical Mode - Push It Down (Zentura Remix)
3. Darma - State Of Flux
4. D-Addiction & Basic - Keep The Frequency
5. Zen Mechanics & Loud - Network
6. Cosma - The Time Has Come (Symbolic & Rocky Remix)
7. Liquid Ace - Psychic Experience (Sphera Remix)
8. Easy Riders - Rolling Stoned
9. Ace Ventura - Connected (Yotopia Remix)

"New Order" to seria kompilacji wydawanych przez izraelską wytwórnię HOM-Mega Productions z nagraniami utrzymanymi w klimacie psy-progressive. Za dobór nagrań na trzecią część odpowiedzialny był duet Easy Riders (Ace Ventura & Rocky).

Album otwiera powracając na psytransowe salony Astrix, ukazując swe progresywne oblicze w "Vicious Cycles". Nagranie nie jest epokowym w historii tego gatunku, jednak słychać, że Izraelczyk dobrze czuje się także w takim wydaniu. "Push It Down" Vertical Mode w remiksie Zentura (Zen Mechanics & Ace Ventura) to rozpędzająca się wolno machina. Mechaniczne dźwięki i pompujący bass oraz nabierająca tempa końcówka to gwarancja dobrego szaleństwa. Darma i D-Addiction & Basic w swych nagraniach odsłaniają bardziej głębokie oblicze psy-progressive. Połączone siły Zen Mechanics i Loud w "Network" ukazują ich smykałkę do tego typu dźwięków. Stonowane tło, pulsujący bass i pojawiające się gdzieniegdzie elementy perkusyjne hipnotyzują na dobre dziewięć minut. Nie lada odwagą wykazali się panowie Rocky i Symbolic, którzy na tapetę wzięli "The Time Has Come" Cosmy. Przyznać trzeba, że wyszło im to dobrze. Charakterystyczne dla oryginału fragmenty świetnie komponują się z delikatnym progresywnym tłem, gwarantując tym samym euforię podczas tanecznych odlotów. Kolejna twarz Ace Ventury to koprodukcja z Liquid Soul, ich "Psychic Experience" w remiksie Sphery to melodyjny groove z kwaśny wstawkami dodającymi nagraniu mocy. "Rolling Stoned" Easy Riders to wykwintna podróż przez świat melodii i pompujący bass - znak rozpoznawszy Ace Ventury. Podobnie zresztą wygląda sprawa zamykającego płytę "Connected" w remiksie Yotopii.

Wszystkie nagrania na "New Order 3" idealnie do siebie pasują. Nie znajdziemy w nich landrynkowych melodyjek, albo szaleńczej jazdy bez trzymanki. Wszystko idealnie wyważone i wyprodukowane na najwyższym poziomie. Nie można się więc dziwić, że nagrania z tego krążka już teraz królują w setach najbardziej znanych DJów.

Styropian