Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

sea of vapours


sea_of_vapours
Zenon Records, 2008


1. Ace Ventura - Rebirth (Tetrameth Rmx)
2. Shadow Fx - Soundsection
3. Autonomech - The Wild
4. Sensient - Ballistic (One Tasty Morsel Rmx)
5. Tetrameth - Jungle Weapon (Sensient Rmx)
6. Phat Kontrollerz - C1
7. Sensient - Life Involved
8. Moses - Trukket I Lyden (Vacuum Stalkers Rmx)

Na moim celowniku tym razem jeszcze jedna całkiem świeżutka kompilacja od Zenon Records - wraz ze sporym wsparciem jednego z ich flagowych DJów, czyli Nokturnala, dzięki któremu możemy cieszyć się również druga płytka na której zawarty został ten sam materiał - tyle, ze zmiksowany "dla naszej własnej przyjemności". Inicjatywa bardzo mila- tak jak i numery zawarte na samej składance.

Warto wspomnieć o przeklinającym i zaczepnym remiksie "Rebirth" autorstwa uzdolnionego Petera Hayes'a (Tetrameth). Lekka i zwiewna gitara pod koniec pozwala na wystąpienie znanego efektu chillującego beatu. Shadow Fx nie przebiera w środkach, a perfekcyjny dudniący basik z "Soundsection" chodzi za mną juz od kilku tygodni. Odrobinę interpretacyjnego brzmieniowego szaleństwa znajdziemy w "The Wild". Jest tez trąbka i fantastyczne wstawki wokalne. "Jeden Smaczny Kąsek" czyli sensientowski Ballistic (One Tasty Morsel Rmx) przejściowo depolaryzuje błony komórki nerwowej rejestrowane z perikarionu - aktywacja wszystkich synaps następuje bardzo szybko. Idealne intro, interesująca dawka wsamplowanej erotyki (!) i wyśmienicie narkotyczno-medytacyjna odmiana psytrance Tima Larnera rozwija skrzydła po raz kolejny. To w jak znakomitej formie jest obecnie Australijczyk można osobiście sprawdzić zagłębiając się w remiks kawałka jego kolegi - "Jungle Weapon". Pomysłowości i dopracowania swoich arcydzieł można mu jedynie gratulować. Kawałek "C1" od Phat Kontrollerz jest nie tylko wyśmienitym pokarmem dla uszu, to wyśmienita progresywna epopeja mająca bardzo wysoki pobudzający potencjał postsynaptyczny. Ktoś znudzony Sensientem pominie z pewnością "Life Involved", jest to juz trzecia pozycja na płytce w której maczał palce i jak można się domyśleć trzyma wysoki poziom. Hałaśliwy i nastawiony na perkusyjne harce "Trukket I Lyden" jest ósma i ostatnia pozycja odtwarzana przez laser na tym CD.

Zatem szybkie podsumowanie - "Sea Of Vapours" jest niezmiernie pozytywna, znakomita kompilacja- a cukierki takie jak najnowsze energetyczne sensientowki, świetny Shadow Fx czy ponadczasowy utwór Phat Kontrollerz są warte Waszych pieniędzy.

JetMan