Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

atmos - klein aber lowe


atmos_-_klein_aber_lowe
Hardboiled Records, 2001


1. Klein Aber Löwe (Official TSV 1860 Fanremix)
2. Klein Aber Doctor (Original Version)
3. Stefan Schneider feat. Die Nordkurve - Das Etzte Mal (Live)
4. Massimo Vivona - Jungle BellsGeneza powstania EPki sięga 25 lipca 2001 roku. Tego dnia na Stadionie Olimpijskim w Monachium drużyna piłkarska TSV 1860 Monachium rozgrywała pierwszy mecz w półfinale Pucharu Intertoto z angielskim Newcastle United. Nowy DJ stadionowy otrzymał zgodę na zagranie jednego z ulubionych nagrań, chcąc tym samym przetestować zmodernizowane nagłośnienie o mocy 10 000 Wat. Tym ulubionym nagraniem było "Klein Aber Doctor" Atmosa. Tak się złożyło, że w momencie gdy minimalno-progressywne brzmienie testowało nagłośnienie, na stadion przybyli piłkarze TSV 1860. 20 minut później w kabinie DJa pojawił się trener "Lwów", Peter Pacult, z pytaniem o tytuł nagrania, które przed chwileczką można było usłyszeć. Ten zbieg okoliczności sprawił, że od tego dnia w momencie pojawienia się piłkarzy TSV 1860 na murawie Stadionu Olimpijskiego rozbrzmiewało "Klein Aber Doctor". Jednocześnie powstał pomysł, by do oryginału dołożyć brzmienie stadionu, czyli po prostu śpiewy kibiców. Poprzez kontakt z Flying Rhino Records i następnie samym Atmosem powstało nagranie "Klein Aber Löwe". Ponadto na krążku poza oryginałem i remiksem "Klein Aber Doctor" znajdziemy dwa utwory. "Das Etzte Mal" to połączenie brzmienia trance z głosem spikera stadionowego i kibiców. Nagranie włoskiego producenta Massimo Vivona "Jungle Bells" to nic innego jak radosna twórczość na okres świąt Bożego Narodzenia i należy ją traktować z przymrużeniem oka.

"Klein Aber Doctor" to nagranie, które zapisało Atmosa złotymi zgłoskami na kartach historii. EPkę "Klein Aber Löwe" należy traktować jako ciekawostkę, jako produkt skierowany do kibiców monachijskich "Lwów" i pod żadnym pozorem nie rozpatrywać jej pod kątem brzmienia psychedelic trance. Choć z drugiej strony jeśli nagranie spodobało się tak sporej liczbie osób, że zaistniała konieczność wydania tego krążka, to być może dzięki temu wzrosła liczba słuchaczy psytrance w Monachium i okolicach. Wszak w tamtych latach podczas meczów TSV 1860 na stadionie pojawiało się nawet i 69 250 widzów.

Aby opis tego krążka spiąć w całość dodam, że TSV 1860 przegrało z Newcastle 2:3, a w rewanżu 3:1, tym samym nie awansując do finału. Trzy lata później klub przeniósł się na nowy stadion - Alianz Arena i spadł do drugiej ligi. Puchar Intertoto też już nie istnieje.

Styropian