Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

chi-A.D. - mS


chi-A.D._-_mS
www.chi-ad.com, 2006


1. Realignment
2. Apparition (Ghost Mix)
3. Essence Of Aether
4. Spectral Light

W 2006 roku, po ponad 4 latach przerwy, doczekaliśmy się nowej porcji twórczości Chi-A.D. w postaci prawie półgodzinnej EPki. Singiel nie wyszedł na płycie w żadnej wytwórni, pojawił się tym razem jako publikacja internetowa. Jak dla mnie to mały minus, gdyż wole normalne płyty audio niż mp3. Nie ma co jednak marudzić i rozwodzić się nad tym faktem, tylko cieszyć się, że wreszcie coś drgnęło i Dave Young wypuścił nowy materiał.

Cztery zupełnie nowe utwory odsłaniają przed nami naprawdę kawał dobrej muzyki. Byłem bardzo mile zaskoczony po pierwszym odsłuchu i od razu obdarzyłem sympatią to wydawnictwo. Nie dość, że kawałki brzmią jak stary dobry Chi-A.D. z pięknymi melodiami i niesamowitą atmosferą, to jeszcze wszystko jest w nowej jakości dźwiękowej i technicznej. Nie ma tu odgrzewania starych motywów, a mimo to - wszystko polane jest typowym dla tego wykonawcy muzycznym sosem, przez co miłośnicy Chi-A.D. od razu poczują satysfakcje i radość. Całość obfituje w przyjemne motywy i dźwięki, okraszone bardzo pozytywnym duchem. Nie ma tu cienia drapieżności, wszystko jest spokojne i wywarzone. Słucha się tego naprawdę bardzo sympatycznie, a niektóre momenty potrafią chwycić za serce. Singiel "MS" to bardzo dobra pozycja, jakże inna od tego, co dzisiaj wychodzi na rynku psychedelicznego transu. Brak tu bezsensownej łupanki beż żadnej głębi. Brak tu złych wibracji i męczących brzmień. Jest za to magnetyczny, niezwykły, a czasem wręcz fantastyczny zestaw dźwięków. Zachęcam do zapoznania się z tą bardzo przyzwoitą pozycją.

Na koniec muszę dodać, że już niedługo szykuje się nowy pełnometrażowy album Chi-A.D., który wyjdzie już normalnie na płycie audio. Radzę już zacierać ręce i przygotowywać się na kolejny, mam nadzieję, że jeszcze wspanialszy niż wszystkie poprzednie, album Dave'a. Jak dla mnie jest to najbardziej oczekiwana płyta 2007 roku i jedna z najmilszych muzycznych wiadomości w ostatnim czasie.

Gamma