Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

epi centrum - the well-Tempered clavier


epi_centrum_-_the_well-Tempered_clavier
Soundmute Recordings, 2009


1. Odd Ludek
2. Simmonz Dream
3. Simmonz Dream (Kino Oko Gas Mask Remix)
4. Terror Romans
Jurek jest artystą, który przykuł moją uwagę po wydaniu utworu "My Bass Friend" na kompilacji "Chronika Chapter 3" (Alex ma bezapelacyjnie dobry gust jeśli chodzi o muzykę). Bardzo mi się podobał tamten utwór i jest on moim ulubionym na tej składance, wybijając się na prowadzenie przed takimi jak Midi Miliz, X-Dream, Metalogic etc. To co mogłem stwierdzić po lekturze tego utworu to fakt, że Jurek lubi głęboką rytmikę i masywne tła. Wszystko to spodziewałem się usłyszeć od niego w przyszłości i dostałem to tutaj - głęboką, undergroundową muzykę z domieszką techno i minimalistycznych motywów.

"Odd Ludek" - możemy zrecenzować ten utwór z dwóch perspektyw. Po pierwsze, jako zwykły użytkownik muzyki, po drugie - jako DJ. Dlaczego? Ponieważ większość słuchaczy powie, że kawałek jest nudny i monotonny. A dlaczego? Ponieważ nie ma żadnej przerwy, a to jest coś, co tłumy uwielbiają. Jako DJ nie mogę się z tym zgodzić. Utwór ten jest po prostu genialny! Tak jak się tego spodziewałem, mamy tu drążącą motorykę i ani jednej przerwy. Zostawia to przestrzeń, z którą można zrobić co się chce, przykładowo wmiksować inne utwory albo przyciąć niskie tony i zrobić przerwę z mnóstwem efektów jak reverby czy delaye etc. Słyszę pewne wpływy Extrawelt w tym utworze, szczególnie jeśli chodzi o rytmikę i bassline. Pady i tło są świetne, sprawiają, że klimat utworu jest głębszy. Wszystkie dźwięki (a jest tu całe mnóstwo różnorodnych dźwięków) są produkcyjnie na wysokim poziomie, utwór opowiada historię i potrafię ją śledzić! Całość jest naprawdę rozciągnięta. Świetnia robota!

"Simmonz Dream (Original Mix)" kontynuuje głęboki trend. Utwór jest bardzo przyjazny DJowi. Mamy tu bardzo przyjemny, nietypowy i masywny bas. Sądzę, że rytm mógłby być bardziej złożony, ale to tylko moja subiektywna opinia. Utwór jest nieco mroczniejszy niż poprzednik. Szczególnie spodobały mi się drobne efekty dźwiękowe w tle. Hi-haty są niczym nożyczki przecinające bas. Powtórze się, ale muszę powiedziec, że ponownie mamy tu doskonałą produkcję każdego poszczególnego dźwięku. Być może utworowi przydałaby się jakaś większa przerwa. Brawo Jurek.

"Simmonz Dream (Kino Oko Gas Mask Mix)" - słyszę, że Kino Oko również polubił bas w tym utworze, ponieważ zmienił go nieco, ale pozostawił oryginalne brzmienie. Wiedziałem czego się spodziewać po Kino Oko i musze przyznać, że jest to bardzo sympatyczny remix. Są tu niezłe efekty i wokalne fx. Remix jest również głęboki i tak jak się tego spodziewałem można usłyszeć w nim wiele stylów. Po raz kolejny produkcja jest na wysokim poziomie. Fajny remix Kino.

"Terror Romans" - Maszyny! Ten facet ma naprawdę fajne pomysły i wie jak przekazać je w utworze. Zaiste ciekawa pozycja. Wokalne fx robią naprawdę mocne wrażenie. Całość potrafi poruszyć nogi do tańca. Mamy tu kupę ciekawych pomysłów, chociaż kuleje trochę produkcja w porównaniu z poprzednimi kawałkami, ale podejrzewam, że być może był to celowy zamysł Jurka, abyśmy mogli poczuć ten dźwięk! Bardzo mi się podobało.

Myślę, że ludziom się to spodoba. Jurek zdefiniował swój styl na kolejne wydawnictwa i jestem pewien, że będą one głębokie, undergroundowe i techniczne! Powodzenia!

Kim0