Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

fitalic - shadow run


fitalic_-_shadow_run
Tribal Vision Records, 2008


1. Shadow Run
2. Shadow Run (Moonbeam Remix)Fitalic to jeden z czołowych muzyków rozpoznawalnych zarówno w scenie psychedelic trance, jak też progressive. W trakcie sześciu lat wydawania jego produkcje znalazły się na płytach takich wytwórni, jak Iboga Records, Bedrock, Nettwerk, Spiral Trax, Vapour, Sprout czy Echoes Records. Jednak swój pierwszy pełen album wydał dopiero po czterech latach, a teraz sygnujące go swoim logo Tribal Vision Records zapowiada drugą pełnometrażową płytę.

"Shadow Run" jest swego rodzaju przedsmakiem zapowiadającym to progresywne wydawnictwo. Oryginał, jak przystało na Fitalica, to chwytliwy imprezowy progressive. Nic skomplikowanego, prosta sekcja perkusyjna z delikatnie zarysowanym elementem tribalowym. Kilka zapętlonych, podanych w echu sampli i delikatnie zarysowana, powtarzalna linia basowa. Nieco padów i nieodłączne, hipnotyzujące na swój sposób elektroniczne motywy melodyjne, które są raz po raz rozkręcane, aby później być schowanym w tajemniczym, cyfrowym filtrze. Wiele tego typu kawałków już wyszło, ale na szczęście nie tak dużo, żeby się nimi przesycić. Na początek imprezowego seta jak znalazł. Podobnie sprawa się ma z remiksem, za skomponowanie którego odpowiedzialne jest Ukraińskie duo Moonbeam. Tylko że tutaj utwór nabrał nieco bardziej house'owego "shake your booty little bit" stylu. :) Wszystko to za sprawą wyraźniej zarysowanej skocznej linii basowej, której wtórują niezwykle proste, ale chwytliwe zarazem "pam pam pam" melodie.

"Shadow Run" w zasadzie niczym nowym nie jest i prawdopodobnie utonie w morzu podobnych wydawnictw. Niemniej pomimo banalnego charakteru powinno choć przez chwilę bawić fanów progresywno-houseowych stylów. Zapowiada zarazem bardzo solidną płytę parkietową, która podobnie jak pierwsza "Atomic Atmosphere" zawierać będzie prawdopodobnie dużo tribalowych elementów, hipnotycznych wzlotów i, co chyba w niej najbardziej istotne, mało odnośników do wszechobecnego elektro.

Amnesia