Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

hallucinogen - space pussy


hallucinogen_-_space_pussy
Dragonfly Records, 1996


1. Space Pussy
2. Thugs In Tye-Dye
3. Trancespotter


Hallucinogen to nikt inny jak Simon Posford, stojący za całą gamą projektów, które aż trudno zliczyć. Raczy nas od lat całym multum fazowych płyt, obok których nie można przejść obojętnie. Jego talent, wyobraźnia i nietuzinkowy, wspaniały styl powodują, że słusznie uznawany jest za jednego z największych i najoryginalniejszych twórców muzyki psychedelicznej. Prawie wszystko co stworzy Posford okazuje się genialne lub bliskie temu, a jego eksperymenty z dźwiękiem są bardzo nowatorskie i interesujące. "Space Pussy" to singiel, który wyszedł w 1996 roku między wydanym w 1995 longplayem "Twisted", a wydanym w 1997 "The Lone Deranger". Nie jest to więc rzecz nowa, mimo wszystko dalej potrafi unieść nas wysoko do gwiazd...

Numer jeden o tytule takim samym jak cały singiel, "Space Pussy", to bardzo energetyczny kawałek z twardym beatem, przenoszący nas do innego wymiaru i rozpoczynający tą wspaniałą ucztę. "Thugs In Tye-Dye", drugi utwór, to pokręcona muzyczna orgia, która rozwija się genialnie, sącząc do naszych uszu coraz bardziej wykręcone dźwiękowe wzory, żeby w efekcie końcowym wybuchnąć i zalać nas falą szczęścia. Ostatni kawałek "Trancespotter" znalazł się również na płycie "The Lone Deranger" wydanej w 1997 roku. Jest to chyba najbardziej osobliwy kawałek z całego singla, zaczynający się fantazyjnymi samplami głosu, które po chwili łączą się z cała rzeszą wykorbionych dźwięków. Wspaniała muzyczna uczta.

Werdykt... Jeszcze nie wiecie jaki jest? A jaki w ogóle może być? Genialny, niesamowity, porażający swoim pięknem, fazowością i dzikim humorem singiel. Słuchając go nie potrafię się nie śmiać z radości i piękna, które daje człowiekowi ta muzyka. Jeżeli jeszcze nie znasz tej pozycji, musisz to jak najszybciej nadrobić.

Gamma