Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

hallucinogen and lucas - pipeworm


hallucinogen_and_lucas_-_pipeworm
TIP Records, 2013


1. Hallucinogen & Lucas - Pipeworm (Loud & Domestic Remix)
2. Loud - 303 Tool


"Pipeworm" to jedno z najlepszych nagrań na wydanej w 2006 roku kompilacji "God Save The Machine". Niespełna siedem lat później nagranie, którego autorami byli Hallucinogen i Lucas, zostało zremiksowane przez izraelskie projekty Loud i Domestic. Ten pierwszy projekt odpowiedzialny jest również za drugie nagranie na EPce: "303 Tool".

Ubrany w nowe szaty "Pipeworm" prezentuje się dobrze. Pozostało w nim to co najlepsze z oryginału, psychedeliczna szorstkość, krystaliczne efekty w tle oraz hipnotyczny bassline. Drugie nagranie "303 Tool", jak nazwa wskazuje, wypełnione jest zakwaszonymi pętlami, które wylewają się przez niemal cały czas trwania utworu. Kawałek trąci odległymi czasami i jest swoistym hołdem dla kultowego syntezatora Roland TB 303. Całość wyprodukowana jest oczywiście w jakości brzmienia godnej XXI wieku.

Jeszcze dwa lata temu takie nagrania mogłyby znaleźć się na kolejnej składance z cyklu "Goa Volume XXX" i być może byłyby jej koniem napędowym. Obecnie w czasach, gdy co tydzień pojawia się kilkanaście cyfrowych EPek, jest to tylko produkt, który przynosi zysk sklepom, wytworni i pewnie w jakiejś części artystom, którzy go nagrali. Nie zmienia to faktu, że oba nagrania są przyjemne w odbiorze i mogą wywołać na parkiecie euforię. I chyba o to w tym chodzi.

Styropian