Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

jaraLuca - the source


jaraLuca_-_the_source
Timewarp Records, 2016


1. The Source
2. Artifact303 - In Your Mind (JaraLuca Remix)
3. Energy From The Sun
4. Andromeda (2016 Mix)
Wydana w połowie lutego przez amerykańską wytwórnię Timewarp Records EPka "The Source", której autorem jest JaraLuca, to solidnie przygotowana porcja nowego goa w sam raz na roześmiane imprezowe klubowe parkiety. Za mastering odpowiada Deimos Soundlabs i muszę przyznać, że wszystko brzmi tak jak należy - jest głębia i wyrazistość wszystkich akcentów.

"The Source" to taki kawałek, który przyjemnie jest po raz pierwszy usłyszeć będąc gdzieś na jakimś OA, początkowo z daleka zastanawiając się "o, co to? nieźle brzmi!". Solidny, tłusty kick i mocny bas (a w zasadzie basior) plus fajne delikatne lekkie świergoty w tle rozpoczynają ten goa stomper i co jak co, ale parkiet powinien być zapełniony. Pozycja druga to remiks "Arfitact303 - In Your Mind". Oryginał niespecjalnie zapamiętałem, nie jest to w zadnym wypadku jeden z moich ulubionych numerów od A303. Nie śledziłem tej historii, więc nie wiem dlaczego akurat ten kawałek trafił do remiksu - być może doborowe towarzystwo (Nova Fractal i E-Mantra również go zremiksowali), a może innych nie udostępnił? ;) W kontekście całego singla prezentuje się solidnie, z naprawdę fajnie rozwiązanym finałem. "Energy From the Sun" zaczyna się bardzo powoli, stopniowo i już wydaje się iż będzie to czysto chilloutowy utwór, gdy całość zaczyna wzbijać się na coraz wyższe szczebelki zajmowane przez kolejne BPM i kończy się jako najszybszy kawałek tej EP. Świetny kwaśny mocny numer z odpowiednim rąbnięciem. Perkusja oczywiście poprawna, aczkolwiek brakowało mi nieco większej różnorodności. Jest to muzyka czysto imprezowa i bez odpowiedniego nastawienia, jak dla mnie ma mniejszy potencjał do domowych odsłuchów. Wyjątek stanowi tutaj dla mnie "Andromeda (2016 Mix)", w którym dzieje się naprawdę sporo i który spodobał mi się najbardziej. Pod koniec piątej minuty dostajemy niesamowity breakdown z perfekcyjnie podaną wspaniałą euforyczną melodią. To jak dla mnie najjaśniejszy element "The Source".

Jeśli akurat danego dnia macie ochotę na mocne neo-goa z przytupem, ta pozycja nada sie idealnie. Najlepszy numer to jak dla mnie "Andromeda (2016 Mix)". Czuć tam epickość i większą głębię przekazu, którą poza typową goa-energią chciałbym częściej słyszeć w numerach JaraLuca.

Ocena: 8/10

JetMan