Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

liquid flow - goa terminal


liquid_flow_-_goa_terminal
Shivlink Records, 2007


1. Artificial Paradise
2. X Amount
3. Phase Shift


Trzy lata temu (czas zdaje się przyśpieszać zgodnie z teorią mr McKenna!) Shivlink Records wypuściła trzy kawałki Liquid Flow. To niejako pierwsze zderzenie tego twórcy ze światową sceną, aczkolwiek przeszło przez nią niemalże niezauważalnie. Teraz jest doskonała pora do odświeżenia sobie początków twórczości Savica.

Pisząc o albumie "Presence" autorstwa Liquid Flow wspomniałem, że identyczne odczucia miałem ostatni raz słuchając psy-transowego albumu jakieś trzynaście czy czternaście lat temu i było to Astral Projection. Zgadza się. Nie ukrywam, Savic zawiera w sobie dokładnie wszystko to, za co pokochałem Astrali, goa trance i melodyjne psychedelic samo w sobie. I to chyba najlepsza rekomendacja jaką mogę dać. W tym wypadku jest podobnie. Materiał jest doprawdy świetny - transujący, hiper-energetyczny i wspaniale melodyjny. Parkiet czy polana powinny się wypełnić po brzegi. Jest przestrzeń i to jaka! Można głęboko oddychać. Acidowe pętle są właśnie takie, jakie powinny być - żyją ("Phase Shift" pod tym względem rozbija na atomy!). Melodie aranżacyjnie i brzmieniowo fantastyczne! Tej muzyki się nie słucha, tą muzykę się CZUJE. Dobrze się dzieje, że odradza się nie tyle jedyny słuszny nurt, ale na nowo mogłem odnaleźć tą samą energię i uczucia, które mnie do tej muzyki przyciągnęły.

"Goa Terminal" pomimo tylko trzech utworów uniknął tym samym jakiegokolwiek "słabego ogniwa", gdyż całe trio jest wyśmienite. Jak można się przekonać, po beczce pełnej miodu pozbawionej dziegciu zwanej "Presence", błędy twórcy stojącemu za projektem Liquid Flow nie grożą. :)

JetMan