Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

pandemonium - a mad scientists night


pandemonium_-_a_mad_scientists_night
Metapsychic Records, 2007


1. A Mad Scientists Night
2. Alibaba And The 40 Acid PuzzlePandemonium! to projekt, za którym stoi nie kto inny jak sam Filipe Santos, szerzej znany jako Lost Buddha. W ramach singla "A Mad Scientists Night" zostały nam udostępnione dwa numery, które mają ukazać przedsmak nadchodzącego "pełnoprawnego" albumu wyżej wymienionego pana, właśnie jako Pandemonium!.

To, co słychać z całą pewnością juz od pierwszych sekund, to bardzo wysoka goastyczność tego projektu, a co za tym idzie naprawdę mocno old-schoolowe zabarwienie, bardzo duże zagęszczenie melodii i spora ilość solidnie wykonanych acidowych pętli. Pierwszy utwór sprawnie prowadzi nas poprzez tego typu pejzaże w stopniowo rozbudowywanym, melodyjnym tornado z poprzedniego wieku. To zresztą ciekawe, bo słuchając nowego goa trance (w szczególności tego odłamu, który nie przykłada największej wagi do idealnego brzmienia i cyzelowania wszystkich szczegółów technicznych), ma się niekiedy wrażenie, że czas się dla tego gatunku jak gdyby zatrzymał. Mimo to, ciągle są wydawane nowe płyty w takim stylu. Zagadki czasu rozwiązać tym razem się nie uda, przechodzimy wiec do następnego kawałka. "Alibaba And The 40 Acid Puzzle" to dość osobliwy tytuł ;) drugiej pozycji na tym singlu. Wywarł na mnie trochę lepsze wrażenie niż poprzednik, głównie za sprawą naprawdę przyjemnie podsuniętych pod uszy kwaskowatych pazurków, lepiej dogranego orientalnego wydźwięku i ogólnej spójności. Jeśli chodzi o melodie, pływa ich tutaj tyle, ile szczupaków w górskich potokach - można z nimi spokojnie popływać. ;)

Niekiedy można uważać, że tak samo jak pies się z jeżem nie dogada, tak i wskrzeszanie melodyjnego psytrance jest z góry skazane na niepowodzenie - nie jestem tego taki pewien. Dla miłośników gatunku będzie to solidna porcja pozytywnych energii.

JetMan