Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

perfect blind - surfacing


perfect_blind_-_surfacing
Akashic Records, 2010


1. Calm Below
2. Nimbus Two
3. Syncope
4. Surfacing

Producent z Chorwacji - pan Igor Čeranić (bardziej znany jako Deimos) podaje nam danie zatytułowane "Surfacing", wypuszczone na światło dzienne dzięki niemieckiemu netlabelowi Akashic Records.

Przechodząc od razu do rzeczy, rozpoczynający "Calm Below" jest tym, co zapowiada sam tytuł - spokojną przejażdżką po świecie Perfect Blind. Nie ma tutaj niczego niesamowicie odkrywczego. Natomiast dopiero "Nimbus Two" jak i następujący po nim "Syncope" rozpuszczają wszelkie wątpliwości. Ten muzyczny duet okazuje się najlepszymi utworami chilloutowymi tej EPki oraz trafia do pierwszej dziesiątki najlepszych downtempowych kawałków jakie dane mi było słyszeć w tym roku! Osobiście bardziej przemawiają do mnie tego typu kwaśne wojaże, aniżeli czysto etniczne pobrzękiwania, ale to już wyłącznie rzecz gustu.

Darmowa muzyka od Perfect Blind kasuje na śniadanie większość wydanego w tym roku komercyjnego chilloutu. Jak to możliwe? Nie wiem. Być może pieniądze nie idą w parze z muzyką, a podobno szacunkowo jedynie około 10000 muzyków na świecie może żyć ze sprzedaży swojej twórczości. Reszta dokłada do interesu. Daje Wam to do myślenia? Bo mi tak. Tytułowy "Surfacing" jest równie genialny. Melodyjny i stworzony z pomysłem. Cóż za przepiękna muzyka! Wszystkie cztery utwory są po prostu boskie. Hipnotyczne i niebanalne. Fantastyczna konwencja i doskonałe brzmienie. Nie przeoczcie tego arcydzieła!

JetMan