Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

protonica - orion sleepers


protonica_-_orion_sleepers
AP Records, 2006


1. Orion Sleepers
2. Hall Der Waldgeister
3. Closed For Operation
4. Life Zero

"Orion Sleepers" to debiutancka EPka w dorobku niemieckiego duetu Protonica. Na płycie znajdują się cztery nagrania. Wszystkie utwory utrzymane są w klimacie porannego psy-progressive. Sporo w nich stonowanych melodii oraz efektów, które dodają nagraniom uroku. Kawałki pozbawione są bezsensownych "wypełniaczy" i elementów, które burzyłyby ich strukturę, przez co nie męczą słuchacza.

"Orion Sleepers" jest jednocześnie pierwszym kawałkiem na płycie, jak i pierwszym utworem jaki panowie Ralf i Piet wspólnie nagrali. Lekki beat, przestrzenne efekty oraz melodia, która wypełnia kawałek od pierwszej do ostatniej minuty sprawia, że nagrania tego słucha się z wielką przyjemnością. Podobny klimat utrzymuje "Hall Der Waldgeister", beat jest w nim jednak już bardziej głęboki, a tempo utworu rozkręca się z minuty na minutę. "Closed For Operation" to najbardziej dynamiczny kawałek tej płyty. Na pierwszy plan wysuwa się taneczna stopa wraz z przyjemnymi efektami, które od czasu do czasu uzupełnione są melodyjką. Struktura zamykającego płytę "Life Zero" jest podobna do poprzedników. Na szczęście dzięki szerokiej gamie dźwięków w nim zawartych utwór ten nie jest do nich podobny.

Nagrania debiutanckiej EPki projektu Protonica nadają się do słuchania w domu jak i grania na imprezach. Ich piękno można dostrzec po pierwszym przesłuchaniu, jednak idealnym momentem, by się do nich przekonać, jest późny letni poranek, gdy słońce zaczyna coraz mocniej przygrzewać, a kawałki z tej płyty kołyszą festiwalową publiką.

Styropian