Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

solar fields - cocoon moon


solar_fields_-_cocoon_moon
Kahvi Collective, 2008


1. Infection 268-7
2. Cocoon Moon (Glastonbury Festival Edit)
3. Inherit Velocity
4. Feelings (Album Mix) (Radio Edit)
Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą nam się m.in. z prezentami. Taki postanowiła nam podarować internetowa oficyna Kahvi Collective we współpracy z kultową już wytwórnią Ultimae Records. W ramach świątecznego podarunku ta pierwsza zamieściła na swojej stronie całkowicie darmowy singiel z muzyką projektu Solar Fields, za którym stoi Magnus Bergursson.

Singiel pełen jest psychodelicznej chilloutowej (choć nie do końca) muzyki wg Magnusa w różnych jej odcieniach, a składają się na niego cztery znakomite utwory. Pierwszy z nich to utwór "Infection 268-7", pochodzący z albumu "Blue Moon Station". Dojrzewający z każdą minutą chillout z gracją przeradza się w uptempowy track o wigorze, którego z pewnością mogłaby pozazdrościć niejedna typowa psytransowa produkcja. Utwór z numerem dwa, "Cocoon Moon (Glastonbury Festival Edit)", został zaczerpnięty z płyty "Leaving Home". Tu artysta maluje delikatne, księżycowe pejzaże, które dobitnie pokazują bogactwo doświadczenia muzyka. Trzeci z zaprezentowanych utworów pochodzi z albumu "Reflective Frequencies". Biorąc pod uwagę jego stylistykę, pierwsze co przychodzi mi do głowy podczas słuchania tej produkcji to muzyka The Crystal Method. Pokazuje to elastyczność twórczości Magnusa i umiejętność poruszania się w różnych klimatach. Ostatni, czwarty utwór zatytułowany "Feelings (Album Mix) (Radio Edit)" to prawdopodobnie największa gratka dla fanów Solar Fields i nie tylko, bowiem jest to zapowiedź nadchodzącego albumu Magnusa, który będzie się nazywać "Movements". Utwór przeprowadza sprawnie naszą lewitację nad własnym ciałem za pomocą niesamowitej aury emanującej z każdego momentu jego trwania.

Ogólnie singiel ten polecam zwłaszcza osobom, które nie znajdą twórczości Solar Fields (są w ogóle tacy? ;)), stałym fanom muzyki Bergurssona polecam go z kolei z uwagi na teaser kolejnego albumu muzyka. Słuchając zebranego tu materiału łatwo dojść do stwierdzenia, że Magnus to zdecydowanie gwarant dobrej jakości. Wesołych Świąt!

Templar