Welcome to the Polish Psychedelic Trance Portal

ticon - extreme memories


ticon_-_extreme_memories
Iboga Records, 2014


1. Extreme Memories
2. Back To MonoFacebookowy fanpage Ibogi udostępnił ciekawą informację. Otóż duet Ticon zapowiada na rok 2014 nowy album, a kto chce może już teraz zapoznać się z singlem promującym nadchodzące wydawnictwo.

Chcę.

Ok. Klikam od niechcenia w link (spodziewając się słodko-mdłych kompozycji), włączam odsłuch próbek i tak się zastanawiam. Zastanawiam się czy to aby na pewno Ticon? Czy to na pewno ich nowe produkcje? Brzmienie jest obiecujące? Gdzie tam! Jest zaskakująco niesamowite!

Szybki rzut oka na konto PayPal pozwolił na wyłożenie kilku srebrników na dwa gorące pliki mp3. Miękkie lądowanie na dysku, pierwszy odsłuch, drugi, dziesiąty, kolejny. Tylekroć przesłuchań robiłem jakieś 10-15 lat temu, jak progressive raczkował, a każdy kolejny album był czymś świeżym i niepowtarzalnym. Nie bez kozery EPkę nazwano "Extreme Memories" Oba numery to konkretny powrót do przeszłości. Pierwszy, tytułowy swoją motoryką nawiązuje do złotych czasów Ticona. Szybki, agresywny bassline, twarde, techniczne loopy, brudne syntezatory, psychodeliczny finisz. Druga pozycja nie jest lepsza. Jest tak samo genialna! Brzmienie jest dalej surowe, bardzo dynamiczne, a aranż absolutnie hipnotyzujący. Ot, trance.

Nie będę pisać o tym jak bardzo Ticon wyróżnił się na tle współczesnych wydawnictw psyprogresywnych. Napiszę tylko, że tak właśnie powinien psyprogressive brzmieć. Czerpać garściami z tego czego kiedyś słynął i charakteryzował gatunek, w którym każdy utwór był inny, na swój sposób oryginalny.

Na zachętę JACKPOT. Nadchodzący pełny longplay musi być tak samo dobry!

Ocena: 10/10

Bubblegum